• Sosyal Medya Ansiklopedisi | 2011 - 2014 

Aristolog - Sosyal Medya Ansiklopedisi

728x90 Banner

Arşiv
0

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şubesi Yenilendi

  Geçtiğimiz günlerde KuveytTürk Bankası internet bankacılığı şubesini yenilediğini duyurdu. Bir önceki sürümüne göre baştan aşağı yenilenen internet şubede birçok yenilik de göze çarpıyor. Daha önce diğer bankalar tarafından gerçekleştirilen yeniliklerin yanı sıra sektöre ait yeniliklerden de söz etmek mümkün.

 Akıllı Menü     

  Yenilenen internet şubede en çok dikkat çeken yenilik, akıllı menü yapılandırması. Ekranın sol üst kısmında bulunan akıllı menü seçeneğinden sık kullandığınız menü veya işlemlerin seçimini gerçekleştirerek kişiselleştirilmiş menü yapısını sonuna kadar deneyimlemiş oluyorsunuz. Dilerseniz ana menülerin altında bulunan bir işlemi (örn. Telefon Faturası Ödeme) dilerseniz sıklıkla yaptığınız bir işlemi (kira ödemesi) tanımlayarak akıllı menünüze ekleyebiliyorsunuz. Buradaki ekstra bir yenilik ise seçtiğiniz işlemler için bir ikon veya kendi seçtiğiniz resmi ikon hale dönüştürerek akıllı menüye tanımlayabiliyor olmanız.

 Tanımlı Alıcı

  Kuveyt Türk yeni şubesinde tanımlı alıcı kavramına değişik bir bakış getirerek tanımlı alıcıları gruplamanıza da imkân tanıyor. Dilerseniz “Fatura Ödemesi” şeklinde bir grup tanımlayarak altına tüm fatura işlemlerinizi sıralayabiliyorsunuz. Yine tanımladığınız işlemler için görsel yükleyebiliyor ya da kendi bilgisayarınızdan görsel seçebiliyorsunuz.

 Diğer Yenilikler

  Bir diğer yenilik ise profil düzenleme de yapılmış. Daha önce diğer bankalarda gördüğümüz üzere profil resmi belirleyebiliyor, bir şehir seçerek hava durumunu izleyebiliyorsunuz. Bunu yanında işlevsel bir takvim uygulaması da internet şubeye dahil edilmiş durumda.

Özetle

  Yenilenen şubede kolay kullanımı ve kişiselleştirilmiş menü yapısını birinci plana alınarak bir yapı oluşturulmuş. Kişiselleştirme tanıtımlarında özellikle vurgulanıyor. Bunun yanında mobil cihazlardan alışmış olduğumuz ikon bazlı gruplama ise yeni bir deneyim yaşatıyor. Kuveyt Türk kullanıcıları ilk başlarda yeni yapıya alışmakta zorlanacağını düşünseler de kısa zamanda yeni yapıya alışarak işlemlerini daha pratik bir şekilde gerçekleştirebileceklerdir.

Paylaş ki çoğalsın!
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail

Yazan: Aykut Kadir Kurt

Mutlu bir eş, şanslı bir evlat. Çoban Yıldızı Derneği Başkanı, Alternatif Dağıtım Kanalları analisti. Şu sıralar Mobil ve Sosyal Medya ile ilgili ürünler tasarlıyor.