• Sosyal Medya Ansiklopedisi | 2011 - 2014 
Dijital Medya
0

Twitter Kullanıcı ve Tweet İstatistikleri

Bugün sosyal medyanın en güçlü temsilcilerin biri olan Twitter’ın merkezi San Francisco’da bulunuyor. Doğal olarak şirketin en çok üyesinin bulunduğu ülkede 108 milyon kullanıcı ile ABD olarak biliniyor. ABD’nin ardından ikinci sırada 33 milyon ile Brezilya, üçüncü sırada ise 30 milyon kullanıcı ile Japonya geliyor. Dördüncü sırada 24 milyon ile İngiltere, beşinci sırada ise 20 milyon kullanıcı sayısıyla Endonezya yer alıyor. Türkiye’deki kullanıcı sayısı ise 7 milyon. Dünya genelinde her gün milyonlarca tweet atılıyor.

Twitter’da bazı kullanıcılar farklı istatistik ile göze çarpıyor. Bunlardan biri isebir çok dünya yıldızını takipçisi ile geride bırakan JustinBieber ([highlight]@justinbieber[/highlight])‘dır. 40 milyona yaklaşan takipçisi ile Twitter’da ilk sırada ipi göğüslüyor. Justin’de göze çarpan bir şey varki bu takipçi sayısını neden bu kadar çok olduğunu bize gösteriyor. Twitter’ın en popüler 30’da bulunan ünlü profillerin hepsinden açık ara daha fazla tweet atmış durumda.

jb Twitter Kullanıcı ve Tweet İstatistikleri

Peki, en çok takip eden kim? Phill Chase ([highlight]@iamphillychase[/highlight]) adlı kullanıcı 1.3 milyona yaklaşan takip oranı ile ilk sırada yer alıyor.

Bir diğer istatistik ise; en çok tweet atanlar listesinde Japon kullanıcılar yer alıyor.[highlight]@Yougakudan_00[/highlight] adlı kullanıcı attığı 36 milyon tweet ile en yakın hesaba 30 milyon farkatarak ilk sırada yer alıyor.

Yazar: Recai Baltacı

 

Paylaş ki çoğalsın!
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • pinterest
  • mail

Yazan: Aristolog.com

Söyleyecek birşeyin varsa Aristolog senin yerin! "Ben Yazarım Arkadaş" diyorsan, Aristolog'da senin için yerimiz var! Email: yazbaba@aristolog.com

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>